Zobacz pozostałe wpisy
Jak przestrzegać dyscypliny pracy i skutecznie chronić nieruchomości w budowie?

Jak przestrzegać dyscypliny pracy i skutecznie chronić nieruchomości w budowie?

23.01.2018

Ochrona placu budowy i przestrzeganie dyscypliny oraz zasad BHP to jedne z najważniejszych elementów pracy w branży budowlanej. Pracodawcom czy inwestorom jednak trudno dopilnować wszystkiego osobiście. Warto jednak zapewnić swojej budowie najlepszą opiekę, zamiast potem się martwić, że inwestycja kosztuje więcej, niż zakładano. 

 

Dyscyplina pracy na budowie jest ogromnie istotna. Składają się na nią m.in. przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i BHP, odpowiedni ubiór, punktualność i wykonywanie prac na czas. To również odpowiedzialne podchodzenie do swoich obowiązków i stawianie się na budowie w stanie w pełnej zdolności do pracy. Czasami pracownikom trudno jest nad tym zapanować, co skutkuje opóźnieniami, a bywa że i wypadkami przy pracy. 

Dość często na placu budowy zdarzają się też kradzieże i zniszczenia. Podstawowe zabezpieczenie, takie jak ogrodzenie z oświetleniem, nie wystarcza. Siatkę łatwo przeciąć lub się na nią wspiąć. Słabo zabezpieczona budowa to łatwy łup dla złodziei. Najczęściej kradną rzeczy, które można bardzo łatwo upłynnić: materiały budowlane, wiertarki, młoty udarowe i szlifierki, a nawet grzejniki i okna. Włamania nasilają się wiosną, niebezpieczne są też przerwy zimowe, podczas których nie prowadzi się prac na budowie. Sprawcami kradzieży niestety bywają też pracownicy. 

Żeby uniknąć takich sytuacji, warto zainwestować w profesjonalną ochronę – zatrudnić firmę, która zaopiekuje się obiektem i dodatkowo zaoferuje wsparcie w zakresie przestrzegania dyscypliny pracy. Dopiero to będzie gwarancją większego bezpieczeństwa naszego mienia. 

Impel jest właśnie taką firmą, która w portfolio usług bezpieczeństwa łączy dyscyplinę pracy i ochronę budowy. Co więcej, indywidualnie dopasowuje ofertę do potrzeb klientów. Korzyści z tego płynące są ogromne. Przede wszystkim jest to redukcja strat, zmniejszenie liczby wypadków przy pracy i większa terminowość realizacji inwestycji. 

 

Od przepustek po ochronę przeciwpożarową

W Impelu dbamy o kontrolę osób, które mają dostęp do budowy (m.in. wprowadzając przepustki i uprawnienia strefowe). Sprawdzamy na bieżąco ruch towarowy oraz dozór zamknięć pomieszczeń i sprzętu. Rejestrujemy czas pracy, prowadzimy nadzór zarówno nad mieniem, pilnujemy przestrzegania przepisów BHP. Zgodnie z naszym kompleksowym podejściem ochrona budowy odbywa się z wykorzystaniem systemów monitoringu przeciwpożarowego (PPOŻ), systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), wideonadzoru (CCTV) i patrolowania. Transmisja wideo monitorująca postęp prac jest udostępniana na życzenie klienta. 

Impel chroni blisko 800 obiektów w branży budowlanej. Doświadczenie i szeroka wiedza z zakresu ochrony inwestycji budowlanych idzie w parze z wykorzystaniem systemów bezpieczeństwa - nie tylko tych  znanych i stosowanych od lat, ale też nowoczesnych rozwiązań, które pojawiają się w ślad za rozwojem technologicznym.

 

Źródła:

http://www.impelsecurity.pl/produkty/branze/budownictwo/

http://www.e-sciany.pl/a/bezpieczna-budowa-jak-chronic-plac-budowy-przed-kradzieza-18768.html

http://kartuzy.info/wiadomosc,4446,Kradzieze-na-budowach-Zlodzieje-biora-wszystko.html

http://www.eostroleka.pl/policja-ostrzega-przed-zlodziejami-pladrujacymi-nowo-budowane-domy,art57599.html

https://www.kbprojekt.pl/artykuly-wywiady/czytaj/jak-chroni-dom-w-budowie

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)