Zobacz pozostałe wpisy
Profesjonalne sprzątanie gwarancją utrzymania nieruchomości w cenie

Profesjonalne sprzątanie gwarancją utrzymania nieruchomości w cenie

10.11.2017

Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy sprzedać swoje mieszkanie. Za kilka dni mają pojawić się przyszli potencjalni kupcy, a my głowimy się, w jaki sposób zamaskować odpryski na podłodze i inne niedoskonałości. I jeszcze ten zalany sufit… Przecież mieszkanie w takim stanie – pomimo, że znajduje się w bardzo atrakcyjnej okolicy – nie zostanie sprzedane za odpowiednią kwotę. Nieumiejętne dbanie lokatorów o nieruchomość obniżyło jej wartość. Tak samo może być, kiedy do opieki nad naszą nieruchomością komercyjną zatrudnimy niewłaściwą ekipę sprzątającą.

Monitoring pracy ekipy sprzątającej
Mnogość firm oferujących usługi sprzątające przysparza nie lada trudności w wyborze tej odpowiedniej. Na co zwracać uwagę i czym się kierować, kiedy na nasze biurko trafia kilka ofert? Czy najwyższa cena równa się najwyższej jakości? A jak się ma jakość do ceny najniższej? Są to dylematy, z którymi borykają się klienci.

Kiedy już dokonają wyboru, na ich barkach spocznie kolejna kwestia – monitorowanie pracy ekipy sprzątającej tak, aby nieruchomość nie straciła na swojej wartości, przez umyślne lub nieumyślne zaniedbania.

Wielokrotnie podczas spotkań biznesowych klienci pytali, w jaki sposób my, jako firma sprzątająca, monitorujemy efektywność oraz jakość pracy naszych pracowników. DC System Premium, jako firma z wieloletnim doświadczeniem w sektorze usług sprzątających, wie, jak kwestie efektywności i jakości są istotne dla naszych partnerów biznesowych. Dlatego w odpowiedzi na oczekiwania Klientów, na bazie naszych najlepszych praktyk, wypracowaliśmy system zarządzania usługą. Elementy systemu są gwarancją wdrożenia, realizacji oraz zakończenia usług zgodnie z indywidualnymi ustaleniami. Wdrażamy skuteczne rozwiązania oraz oferujemy doradztwo technologiczne – komentuje Sylwester Pacyniak, dyrektor ds. klientów kluczowych z firmy z firmy DC System Premium. Przed wdrożeniem usługi przeprowadzamy audyt obiektu, aby poznać specyfikę budynku i dostosować odpowiednie technologię sprzątania. W trakcie realizacji umowy stawiamy na komunikację z Klientem wspartą narzędziami informatycznymi.

Sprzątanie pomieszczeń biurowych pod nadzorem
Odpowiednio wykwalifikowany zespół sprzątaczy nie tylko gwarantuje jakość usług na wymaganym poziomie, ale również przyczynia się do utrzymania wartości nieruchomości na odpowiedniej stopie. Co jest ważne w pracy ekipy, która należycie wywiązuje się ze swoich zadań?

  • używanie odpowiedniej jakości środków czystości – surowo zabrania się stosowania wszelkiego rodzaju półproduktów niewiadomego pochodzenia – takie środki nie tylko nie zapewniają czystości, ale mogą przyczyniać się do szybszego niszczenia powierzchni biurowych;
  • korzystanie z narzędzi przeznaczonych do profesjonalnego sprzątania (zestawy do mycia podłóg, odkurzacze, specjalistyczne ścierki i gąbki, które nie powodują zadrapań czy rys);
  • specjalistyczny sprzęt konieczny w trakcie awarii, np. wodociągów – szybka reakcja ekipy sprzątającej może zapobiec zniszczeniu podłogi, dywanów itp.;
  • dostosowanie zadań do pory roku i warunków atmosferycznych;
  • przestrzeganie terminarza prac porządkowych, w celu zachowania cykliczności – jest to bardzo ważne z perspektywy utrzymania odpowiedniej jakości.

Tylko takie podejście do obowiązków pozwoli na utrzymanie nieruchomości na odpowiednim poziomie oraz zachowa jej konkurencyjną cenę.

Rekomendacje zawsze w cenie
Mając na uwadze powyższe stwierdzenia, przed podjęciem decyzji warto zawsze poszukać opinii o wyborze podwykonawcy lub poprosić o rekomendacje. Mogłoby się wydawać, że sprzątanie firm to mało skomplikowane zadanie. Nic bardziej mylnego. O porządek trzeba umieć dbać. Jeśli nie posiada się takich kompetencji, najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów, gdzie profesjonalizm widoczny jest w postaci pozytywnych opinii z ust zadowolonych klientów.

 

źródło: dcpremium.pl

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)