Zobacz pozostałe wpisy
Pielęgnacja zieleni na biznesowej mapie Warszawy

Pielęgnacja zieleni na biznesowej mapie Warszawy

10.11.2017

Chyba każdy marzy o tym, aby jego miejsce pracy zapewniało komfortowe warunki, bo to właśnie w pracy człowiek spędza większość swojego czasu. Firmy dbające o pozytywne nastawienie swoich pracowników oferują różne dodatkowe atrakcje: od pracowniczych kafejek, przez pakiet rekreacyjny, aż po możliwość korzystania z gier czy biblioteki firmowej. Wpisując się w trend eco i chcąc stworzyć przyjazne warunki pracy, korporacje coraz częściej wybierają biurowce, których zarządcy dbają o utrzymanie zieleni wokół budynku.

Atrakcyjny biurowiec – zielony biurowiec

Dziś integralną częścią większości biurowców są tereny zielone, zagospodarowane tak, aby podnosiły walory estetyczne krajobrazu i były atrakcyjne dla najemców. Ważną rolę odgrywa projekt samego parku, a następnie pielęgnacja zieleni. Warszawa jest oczywiście zagłębiem tego typu miejsc. W architekturę parków przy biurowcach wpisują się zielone skwery, akweny wodne, klomby kwiatów, żywopłoty czy nawet pnące się po budynkach rośliny. Jeden z okazałych parków, należących do kompleksu biurowego, znajduje się na ulicy Krakowiaków w Warszawie. The Park Warsaw to zespół biurowców otoczony ogrodem. Można podziwiać tu zielone pagórki i rabatki zadbanych kwiatów – w takim miejscu odpoczynek w trakcie pracy staje się przyjemnością. Odpowiednie okoliczności przyrody są atrakcyjne również dla spotkań biznesowych. Podobną atmosferę można poczuć w Cristal Park na ulicy Mszczonowskiej 4. Pomiędzy kolejnymi częściami budynku kryją się rozległe zielone skwery, a sam biurowiec pokryty jest pnącymi się roślinami. Dzięki takim ogrodom budynki zyskują na atrakcyjności.

Zielony Mokotów

Warszawski Mokotów to skupisko wielkich biurowców i miejsce pracy dla tysięcy osób. Architektura krajobrazu nie sprowadza się jednak tylko do betonowych molochów, a środowisko nie odstrasza szarością. Wokół niemal każdego budynku znajduje się starannie zaaranżowany kompleks zieleni. Platinium Business Park przy ulicy Domaniewskiej 44 to zespół pięciu budynków biurowych z parkiem usytuowanym między nimi. Pracownicy z okien swoich biur mogą spoglądać na relaksujące tereny zielone, w przerwie można odpocząć na świeżym powietrzu, pochłonąć kilka promieni słońca w przyjaznych okolicznościach przyrody, usiąść ze znajomymi na ławeczce czy przejść się brzegiem jeziorka, który znajduje się pośrodku ogrodu. Obok Platinium Business Park znajduje się Empark, kolejny kompleks biurowy, w którym zieleń gra nieco inną rolę. Tutaj znajdzie się mniej trawników, za to dominują duże betonowe donice z różnego rodzaju drzewami, krzewami i kwiatami. Również na Mokotowie znajduje się Marynarska Business Park. W architekturę krajobrazu wpisane są tutaj zielone trawniki, liczne drzewa i podświetlana fontanna. Regularnie sprzątane tereny zielone są integralną częścią każdego z tych kompleksów biurowych.

Pielęgnacja zieleni krokiem do sukcesu

Atrakcyjny w oczach najemców biurowiec łatwiej skomercjalizować. Odpowiednia aranżacja terenów zielonych jest pierwszym stopniem w tym kierunku. Jak twierdzi Adam Zakrzewski, menedżer ds. usług specjalistycznych z DC SYSTEM „Company”, pielęgnacja zieleni jest jednym z kluczowych elementów dbania o cały kompleks biurowy, dlatego warto to zadanie powierzyć specjalistom. Utrzymaniem terenów zielonych zajmują się profesjonalne firmy, które zadbają o każdy szczegół: od równo skoszonej trawy, przez przycinanie żywopłotów, aż po nawożenie roślin czy przycinanie gałęzi. Cennik nie gra tutaj aż tak dużej roli, ponieważ najważniejsza jest atrakcyjność obszaru i pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników – podsumowuje Adam Zakrzewski z DC SYSTEM. Jak powszechnie wiadomo, kolor zielony działa kojąco na układ nerwowy, relaksuje i odstresowuje, dlatego jest tak ważny w miejscu pracy. Ogrody okalające biurowce cieszą się pozytywnym odbiorem ze strony wynajmujących i pracowników, a ponadto stają się malowniczym miejscem na mapie miasta.

 
żródło: dcpremium.pl

 

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)