Zobacz pozostałe wpisy
Kto się powinien zająć utrzymaniem porządku w firmie?

Kto się powinien zająć utrzymaniem porządku w firmie?

13.10.2017

W czystym biurze pracuje się lepiej. Nic nie rozprasza pracowników, atmosfera jest sprzyjająca, a praca efektywniejsza. Ale co zrobić, gdy nikt nie lubi ani sprzątać, ani siedzieć w bałaganie?

W nawale pracy nieraz trudno jest zadbać o utrzymanie porządku w biurze i łatwo nie zauważyć okruszków pod biurkiem. Sprzątanie zresztą nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a lista jego rodzajów zdaje się nie mieć końca: mycie podłóg, wycieranie kurzu, odkurzanie, wyrzucanie śmieci, czyszczenie wszystkiego… Trzeba jednak pamiętać, że czystość biura mówi o kondycji przedsiębiorstwa. Gdy nie ma w nim bałaganu, pracownicy korzystniej je postrzegają, praca jest lepiej zorganizowana, a klienci, którzy przyjeżdżają na spotkania do firmy, chętniej wchodzą we współprace. Trudno w to uwierzyć? Z powodu bałaganu firmy w Ameryce liczą nawet miliardowe straty, ponad połowa zatrudnionych zostawia nieporządek w miejscu pracy, a zdecydowana większość z nich nie włącza sprzątania własnego biurka w zakres swoich obowiązków. W takiej sytuacji pracodawcy muszą wziąć sprawę w swoje ręce, bo przecież nikt nie chce pracować w chaosie. Nawet geniusz.

Spośród różnych pomysłów na utrzymanie porządku w firmie, najlepiej wybrać ten, który rzeczywiście nam się opłaci – pod względem czasu, pieniędzy i uzyskanego efektu. Zlecenie sprzątania firmie zewnętrznej to wybór usługi, która jest stabilna i skrojona do potrzeb konkretnego biura. Czas i zakres czynności można swobodnie określić w umowie, a koszta nie są wysokie. Jedną z takich firm jest Impel, któremu zaufało już wiele przedsiębiorstw – sprzątamy codziennie 17 mln m2 powierzchni. Wszystko wykonywane jest dokładnie, szybko i efektownie. Nasi pracownicy są profesjonalni i znają się na swoim fachu – wiedzą jak pielęgnować wysokiej jakości materiały wykończeniowe czy czyścić trudne i delikatne powierzchnie. Teraz jedynym problemem zostaje odpowiedź na pytanie: zamówić sprzątanie w ciągu dnia czy po pracy?

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)