Zobacz pozostałe wpisy
Jaką księgowość wybrać dla swojej firmy?

Jaką księgowość wybrać dla swojej firmy?

02.10.2017

Księgowość wydaje się nie być prostą rzeczą i dla wielu firm to rzeczywiście często czarna magia. Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują, od kiedy zajmowanie się finansami przedsiębiorstwa można outsourcingować.

Każdy właściciel firmy staje w końcu przed pytaniem: Jaką księgowość wybrać? Istnieje kilka opcji: rozliczanie się samemu, zatrudnienie księgowego na etacie oraz zlecenie księgowości firmie zewnętrznej. Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje – skoro nie trzeba rozliczać firmy samemu, to czemu nie skorzystać z tej opcji? Zwłaszcza, że księgowość zajmuje dużo czasu i często potrzeba do niej specjalistycznej wiedzy. Taką obsługę można bez problemu zlecić firmie zewnętrznej.

Jakie ma zalety? To ogromna wygoda dla przesiębiorstwa i... przeniesienie odpowiedzialności za przetwarzanie dokumentów księgowych. Poza tym outsourcing jest też o wiele tańszy niż zatrudnienie księgowego na etacie, zwiększa efektywność firmy i pozwala obniżyć koszty – nie trzeba np. kupować specjalistycznego sprzętu dla księgowego. Jest też pewność, że ma się do czynienia z profesjonalistami oraz oszczędza się mnóstwo czasu. Przez outsourcing księgowości firma może skupić się na tym, co dla niej najważniejsze – rozwoju i głównym kierunku działalności. Wykwalifikowanych specjalistów ma w swojej ofercie też Impel. I w tym przypadku warto zaufać liczbom: przetwarzamy 200 000 dokumentów księgowych miesięcznie. Zewnętrzna księgowość to coraz częstsze rozwiązanie. Specjalistyczne firmy zajmują się deklaracjami podatkowymi, prowadzenie ksiąg przychodów, obliczaniem zysków i strat, wystawianiem, katalogowaniem, archiwizowaniem, zestawianiem dokumentów i wszystkimi innymi obowiązkami księgowymi.

Nie trzeba tworzyć dodatkowego miejsca pracy – firma zewnętrzna oferuje pracowników, których regularnie szkoli i którzy znają aktualne zmiany w prawie podatkowym oraz mają najnowsze oprogramowanie do pracy. Wystarczy tylko regularnie przesyłać dokumenty do firmy zewęntrznej i odbierać efekty jej pracy!

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)