Zobacz pozostałe wpisy
Jak przebiega proces zatrudniania ukraińskich pielęgniarek w Polsce?

Jak przebiega proces zatrudniania ukraińskich pielęgniarek w Polsce?

11.03.2019

Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego Sanpro Interim, Grupa Impel w rozmowie zarejestrowanej podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych opowiada jak przebiega adaptacja ukraińskich pielęgniarek na polskim rynku pracy.

 

- Pomagamy osobom przyjeżdżającym do nas z Ukrainy, które pracowały tam w zawodzie pielęgniarskim, aby również w Polsce mogły znaleźć zatrudnienie w ochronie zdrowia - mówi Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego Sanpro Interim, Grupa Impel.

 

Ekspertka zaznacza, że osoby te - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi wykształcenia pielęgniarek i położnych - nie mogą w naszym kraju niejako z automatu pracować w tym zawodzie.

 

- Dlatego często podejmują u nas pracę poniżej swoich rzeczywistych kwalifikacji i kompetencji (zdobytych na Ukrainie - red.), między innymi jako salowe czy sanitariusze. Jeśli jednak wykazują chęć dalszej edukacji pielęgniarskiej, pomagamy przyjeżdżającym z Ukrainy w uzupełnianiu ich wykształcenia - podkreśla Zofia Skrzypkowska.

 

I dodaje: - Współpracujemy z kilkoma uczelniami, które kształcą osoby z Ukrainy na kierunku pielęgniarskim. Podjęliśmy także współpracę ze szkołami opiekunów medycznych. Tą drogą zawodową zainteresowanych jest sporo przyjeżdżających z Ukrainy, dlatego pomagamy im w zdobyciu takich właśnie kwalifikacji.

 

- Bardzo ważne jest utrzymanie ciągłości pracy przez cały okres kształcenia. Zależy nam, aby dotyczyło ono zawodów medycznych - wskazuje dyrektor Zofia Skrzypkowska.

 

Źródło: rynekzdrowia.pl (zawiera materiał wideo)

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)