Zobacz pozostałe wpisy
Jak dbać o odzież pracowniczą?

Jak dbać o odzież pracowniczą?

17.04.2018

W wielu przedsiębiorstwach ubrania pracownicze są obowiązkowe i zapewniane przez firmę. Można podzielić je na kilka rodzajów. Z jednej strony mamy odzież ochroną, która używana jest, by zakryć lub zastąpić ubrania osobiste pracownika, gdy ten styka się z różnymi zagrożeniami – termicznymi, mechanicznymi czy chemią. Ta nazwana po prostu „odzieżą roboczą” powinna być noszona do prac, w których można się pobrudzić – jest to nieszkodliwe dla zdrowia, ale jednak uciążliwe i powoduje szybsze niszczenie się ubrań. Inną z kategorii jest odzież zawodowa – pojawia się na stanowiskach w określonych branżach (np. mundury wojskowych, uniformy służby zdrowia lub elegancki ubiór handlowców) i często musi mieć określony fason, kolor, a nawet logo firmy.

Takie ubranie jest nie tylko funkcjonalne, ale to też wizytówka pracownika, a pracownik jest przecież wizytówką firmy. Jego strój ma wpływ na decyzje klientów i wrażenie, jakie tworzy na nich przedsiębiorstwo, dlatego pracodawcom powinno zależeć także na tym, aby ten ubiór był zawsze czysty i w dobrym stanie. Zamiast jednak szukać pobliskiej pralni albo wypłacać pracownikom ekwiwalent za każdorazowe pranie, warto zlecić to zadanie zewnętrznej firmie. W ten sposób zaoszczędzi się czas i pieniądze, a do tego będzie się mieć pewność, że wygląd oraz właściwości ochronne i użytkowe odzieży zostaną zachowane. Taką opcję ma w swojej ofercie również Impel, który pierze aż 2 300 000 sztuk odzieży rocznie. Dużo? Może jeszcze więcej!


 

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)