Zobacz pozostałe wpisy
Gdzie najlepiej przechowywać dokumenty firmowe?

Gdzie najlepiej przechowywać dokumenty firmowe?

04.10.2017

Działalność każdej firmy wiąże się nie tylko z ciekawymi zadaniami i współpracami, ale też z ogromną ilością papierkowej roboty. Jakie są zasady gromadzenia dokumentów i czy można zdjąć z przedsiębiorstwa część tych obowiązków?

 

Jednymi z tych dokumentów są np. te dotyczące spraw związanych ze stosunkiem pracy – akta osobowe, karty ewidencji czasu pracy, karty wypłacanego wynagrodzenia i różne świadczenia (np. dotyczące odzieży roboczej). Oprócz tego dokumentacja pracownicza – o okresach zatrudnienia czy wynagrodzeniu, listy obecności, wnioski urlopowe, a także dokumentacja i analiza wypadków oraz chorób zawodowych. I oczywiście obowiązkowo dokumenty rozliczeniowe związane z ZUS i dokumenty płatnicze. Wszystkie powinny być zabezpieczone i przechowywane w specjalnym pomieszczeniu w firmie.

 

Nie wszystkie przedsiębiorstwa mają na to czas i możliwości albo wyszkolonych pracowników, którzy mogliby się tym zająć. Całe szczęście ten obowiązek można oddać w ręce specjalistów, czyli po prostu outsourcingować. Impel przykładowo przechowuje już 40 km dokumentacji swoich klientów – a to prawie tyle, co dystans biegu maratońskiego. Firmy dzięki temu mogą skupić się na swoim rozwoju i efektywności, a zaoszczędzone miejsce i pieniądze wykorzystać przykładowo na zatrudnienie dodatkowego pracownika.

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)