Zobacz pozostałe wpisy
Dlaczego warto prowadzić monitoring pojazdów?

Dlaczego warto prowadzić monitoring pojazdów?

27.11.2017

Monitoring jest inteligentnym systemem, który wspomaga zarządzanie w firmie. W przypadku pojazdów ta usługa pozwala zapewniać dodatkowe bezpieczeństwo floty samochodowej, zmniejszać koszty i usprawniać pracę, a nawet zapobiegać generowaniu strat w przedsiębiorstwie. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze – nic dziwnego, w końcu niesie za sobą wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich. 

 

Często pracodawcy są przekonani, że mają pełną wiedzę na temat pracy swojej floty pojazdów. Prawda jest jednak taka, że zwykle ogranicza się ona do godziny wyjazdu i dotarcia auta do celu. Ci, którzy zdecydowali się na wprowadzenie monitoringu, przekonali się sami, jak wiele informacji mogą dzięki niemu uzyskać i czy rzeczywiście przewidywania firmy są takie same, jak stan rzeczywisty. 

 

Zwiększenie bezpieczeństwa 

Jeśli tylko pojawi się jakieś zagrożenie, pracodawca zostaje o tym natychmiast powiadomiony. Podobnie w przypadku kradzieży – informacje docierają w czasie rzeczywistym, a dzięki nadajnikowi GPS odzyskanie pojazdu jest znacznie łatwiejsze.. Monitoring zbiera informacje, z jaką prędkością jeździ kierowca i czy prowadzi odpowiedzialnie, dzięki czemu można szybko zareagować i w razie potrzeby wymóc zmianę stylu jazdy. 

 

Efektywne oszczędzanie

System zmniejsza koszty i zwiększa efektywność pracy. Pozwala pracodawcy orientować się na bieżąco, jaki jest stan zużycia paliwa i jak rzeczywiście wyglądała przebyta droga. Ułatwia to rozliczenie czasu służbowego i prywatnego oraz opracowanie optymalnej trasy. Możliwe jest raportowanie , ponieważ nadzór i zarządzanie flotą działają on-line. Dodatkowo można zaoszczędzić dzięki zniżkom w ubezpieczeniu floty samochodowej i odliczeniu podatku VAT od pojazdów (pozwala na to prowadzenie elektronicznej ewidencji eksploatacji pojazdu). 

 

Monitoring GPS

Monitoring GPS, który również znajduje się w ofercie Grupy Impel, dostarcza dodatkowych informacji o pozycji, prędkości, postoju, a nawet ilości paliwa w aucie. Raportowanie jest bardzo wygodne – zestawienie otrzymuje się pliku Excel lub PDF, a powiadomienia o przekroczeniach wysyłane są drogą mailową lub SMS-em. Wszystkie zebrane dane są dostępne online w systemie obsługi floty, bezpiecznym i indywidualnie skonfigurowanym.

Przy wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się monitorowaniem pojazdów, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej ofertę, ale też doświadczenie. Impel obecnie monitoruje już ponad 15 500  obiektów ruchomych. W jego ofercie możliwa jest obsługa floty pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn budowlanych i drogowych, a wielość czujników pozwala na sprawdzanie szeregu parametrów: od aktywności silnika, po lokalizację pojazdu. Ponadto Impel jest partnerem technologicznym PKN Orlen w zakresie usługi Floty GPS. Monitoring sprawia, że zarządzanie jest o wiele łatwiejsze, a praca bardziej wydajna. 

SKOMENTUJ
Publikacja komentarzy nastąpi w ciągu 24h od ich przesłania. Treści obraźliwe, nieprawdziwe, niezgodne z etykietą czy polskim prawem będą odrzucane.
KOMENTARZE (0)