Vademecum

Zobacz pozostałe wpisy

Rental odzieży - jak to działa

08 czerwca 2016

Wraz z rozwojem gospodarczym i wzrostem specjalizacji w zakładach pracy coraz popularniejszy staje się rental czyli wynajmowanie odzieży roboczej.

Tradycyjne metody zapewnienia uniformów pracownikom wiążą się z dużymi inwestycjami finansowymi i nakładem czasu.

Odzież roboczą trzeba:

  • dobrać stosownie do rodzaju branży i obowiązujących w niej norm
  • zamówić zgodnie z rozmiarami pracowników
  • kupić na własność, łącznie z kompletami zapasowymi
     

Oprócz tego należy znaleźć firmę, która zajmie się naprawami i czyszczeniem lub zorganizować pralnię i szwalnię u siebie. Do tego dochodzi koszt magazynowania zapasowych zestawów oraz obsługa logistyczna.

W praktyce nastręcza to wielu problemów, na które zwraca uwagę Bartłomiej Ziemiański, Key Account Manager z Impel Rental. - Kiedy firma zaopatruje się w odzież na własną rękę, musi samodzielnie zadbać o to, żeby była to odzież odpowiednia i właściwie pielęgnowana. W razie zmiany liczby pracowników albo zniszczenia ubrań, trzeba reagować szybko. To sprawia największe problemy w branżach wymagających specjalistycznej odzieży ochronnej, która często ulega uszkodzeniu.

Dobrą alternatywą do samodzielnego zakupu odzieży roboczej jest jej outsourcing czyli rental. W tym przypadku ubrania są wynajmowane od firmy zewnętrznej, a za wszystkie usługi związane z jej dostarczaniem i konserwacją odpowiedzialny jest usługodawca. To kompleksowa i wygodna opcja, która również okazuje się tańsza, gdy zestawimy jej cenę z kosztami generowanymi przez zakup i serwisowanie odzieży we własnym zakresie.

Obejrzyj krótki film animowany, który w prostych krokach objaśnia, na czym polega usługa rentalu.
Odwiedź też naszą stronę o rentalu, gdzie obszernie wyjaśniamy tajniki wynajmu odzieży i przedstawiamy oszczędności, jakie przynosi takie rozwiązanie. Dowiesz się również, dlaczego właściwie dobrany strój jest ważny dla bezpieczeństwa pracowników i wizerunku przedsiębiorstwa oraz jakie są najnowsze trendy w branży odzieży roboczej.